Sales Department

Hanna Liiri

Försäljning, Södra Finland

hanna.liiri@etsnord.fi

+358 45 631 9493

Samuel Rutanen

Försäljning, Södra Finland

samuel.rutanen@etsnord.fi

+358 400 187 737

Janne Lehtonen

Försäljning, Västra Finland

janne.lehtonen@etsnord.fi

+358 50 400 3300

Junnu Haara

Försäljning, Sydöstra Finland

junnu.haara@etsnord.fi

+358 40 848 4847

Jens Rönnqvist

Försäljning, Västra och norra Finland

jens.ronnqvist@etsnord.fi

+358 400 562 801

Pasi Leskinen

Försäljning, Östra Finland

pasi.leskinen@etsnord.fi

+358 40 5730 657

Customer service

Heidi Tuomi-Nikula

Försäljning assistent

heidi.tuomi-nikula@etsnord.fi

+358 40 1842 842

Krista Pienimaa

Försäljning assistent

krista.pienimaa@etsnord.fi

+358 40 1955 844

Heli Helimaa-Repo

Offert kalkylering, Recair luftaggregater

heli.helimaa-repo@etsnord.fi

+358 50 315 6782

Marika Pyhäjärvi

Försäljning assistent

marika.pyhajarvi@etsnord.fi

+358 50 3845 511

Technical support

Miko Makkonen

Chef för produktledning

miko.makkonen@etsnord.fi

+358 40 563 8573

Oskari Mattila

Produkt manager

oskari.mattila@etsnord.fi

+358 40 8319 120

Marcus Hintze

Produkt manager, NORDcanopy

marcus.hintze@etsnord.fi

+358 440 304896

Jukka Kotajärvi

Produkt manager, Air Handling Units

jukka.kotajarvi@etsnord.fi

+358 400 278 838

Olli Suvisuo

Produkt manager

olli.suvisuo@etsnord.fi

+358 40 150 8430

Andres Hiiesalu

Offertkalkylering

andres.hiiesalu@etsnord.fi

+358 400 354 342

Logistics and warehouse

Raido Akken

Logistik

raido.akken@etsnord.fi

+358 40 3503 494

Erki Adamson

Logistik

erki.adamson@etsnord.fi

+358 50 433 8400

Administration

Markku Mattila

Ledamot i styrelsen, Försäljning och marknadsföring

markku.mattila@etsnord.com

+358 400 707 030

Jari Lehtonen

Försäljningsdirektör

jari.lehtonen@etsnord.fi

+358 40 5042 709