Kundservice

Krista Pienimaa

Försäljning assistent

krista.pienimaa@etsnord.fi

+358 40 195 5844

Niina Pellinen

Försäljning assistant

niina.pellinen@etsnord.fi

+358 40 126 3788

Marika Pyhäjärvi

Försäljning assistent

marika.pyhajarvi@etsnord.fi

+358 50 384 5511

Recair kundservice

Heli Helimaa-Repo

Offert kalkylering, Recair luftaggregater

heli.helimaa-repo@recair.fi

+358 50 315 6782

Hämtning

Niko Skonbäck

Hämtning

nouto@etsnord.fi

+358 40 647 3997

Hans Hayles

Hämtning

nouto@etsnord.fi

+358 40 647 3997

Försäljning

Hanna Liiri

Försäljning, Södra Finland

hanna.liiri@etsnord.fi

+358 45 631 9493

Samuel Rutanen

Försäljning, Södra Finland

samuel.rutanen@etsnord.fi

+358 400 187 737

Janne Lehtonen

Försäljning, Sydvästra Finland

janne.lehtonen@etsnord.fi

+358 50 400 3300

Junnu Haara

Försäljning, Sydöstra Finland

junnu.haara@etsnord.fi

+358 40 848 4847

Jens Rönnqvist

Försäljning, Västra och norra Finland

jens.ronnqvist@etsnord.fi

+358 400 562 801

Pasi Leskinen

Försäljning, Östra Finland

pasi.leskinen@etsnord.fi

+358 40 573 0657

Recair försäljning

Ilkka Sinisalo

Ilkka Sinisalo

Försäljning, Birkaland och Sydvästra Finland

ilkka.sinisalo@etsnord.fi

+358 40 825 6628

Jyrki Niemelä

Försäljning, Södra och Norra Finland

jyrki.niemela@recair.fi

+358 40 556 0951

Mia Lund

Försäljning, Birkaland, Center Finland och Norra Karelen

mia.lund@recair.fi

+358 50 407 8941

Matti Luoma

Försäljning, Södra, Östra och Västra Finland

matti.luoma@recair.fi

+358 50 430 7760

Recair anskaffning

Pia Heikkinen

Anskaffning ingengör

pia.heikkinen@recair.fi

+358 50 328 3022

Teknisk support

Markus Tolonen

NordCanopy produkter och planering service

markus.tolonen@etsnord.fi

+358 45 133 8242

Miko Makkonen

Chef för produktledning

miko.makkonen@etsnord.fi

+358 40 563 8573

Oskari Mattila

Produkt manager

oskari.mattila@etsnord.fi

+358 40 831 9120

Marcus Hintze

Produkt manager, NORDcanopy

marcus.hintze@etsnord.fi

+358 440 304 896

Jukka Kotajärvi

Produkt manager, Air Handling Units

jukka.kotajarvi@etsnord.fi

+358 400 278 838

Olli Suvisuo

Produkt manager

olli.suvisuo@etsnord.fi

+358 40 150 8430

Andres Hiiesalu

Offertkalkylering

andres.hiiesalu@etsnord.fi

+358 400 354 342

Logistik

Raido Akken

Logistik

raido.akken@etsnord.fi

+358 40 350 3494

Erki Adamson

Logistik

erki.adamson@etsnord.fi

+358 50 433 8400

Administration

Ida Lee

Marknadsföringchef

ida.lee@etsnord.fi

+358 40 526 8846

Markku Mattila

Partner, Ledamot i styrelsen, Försäljning och marknadsföring

markku.mattila@etsnord.fi

+358 400 707 030

Jari Lehtonen

Partner, Country Manager

jari.lehtonen@etsnord.fi

+358 40 504 2709